چاپ دیجیتال و افست آلفا

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بنرسولیت

همواره امروزه بنر و فلکس و استریکر از پرکاربردترین و مقرون به صرفه ترین تکنیک ها جهت زیباسازی فضاهای بیرونی و داخلی می باشد.

مقاومت بالا در برابر استفاده به صورت مداوم و در مقابل انواع آب و هوا، از مزایای این نوع چاپ است که امکان استفاده در فضاهای باز برای مصرف کننده را فراهم می‌کند. این نوع چاپ برای انواع بنرهای تبلیغاتی یا زیباسازی فضاهایی خارجی می‌تواند گزینه‌ای مناسب به حساب بیاید. همچنین رنگ‌های شفاف و با کیفیت، با گذر زمان میزان کیفیت و رزولوشن خود را از دست نمی‌دهند.در ضمن، در فضاهای داخلی استفاده‌های مختلفی برای چاپ سولیت وجود دارد.چاپ روی سولیت به دلیل جنس خاصی که دارد، مزایای ویژه‌ای نسبت به سایر محصولات همچون بنر و فلکس دارد؛ چاپ سولیت به دلیل اینکه بافت سولیت بسیار ریز دارد، رزولوشن و تراکم چاپ روی آن می‌تواند بسیار بالا باشد. مزیت دیگری که این نوع چاپ دارد، این است که به دلیل مات بودن و جذب زیاد نور در سطح آن، خبری از انعکاس نور بر روی آن نیست و در نتیجه تراکم و کیفیت بهتری بیشتری نسبت به بنر‌ها یا استیکر‌ها خواهد داشت.به این علت است که شما می‌توانید دو طرح به صورت کاملاً متفاوت را در دو سمت سولیت چاپ نمایید و به این ترتیب حداکثر استفاده را از آن ببرید. مزیت دیگر سولیت که آن را نسبت به سایرین برتری می‌دهد، مقاومت زیاد آن است که نسبت به پارگی مقاوم و افزایش ماندگاری آن سبب می‌شود که با بنر و استیکر قابل قیاس نباشند. 

چاپ سولیت به دلیل مزیت‌های زیادی که نسبت به سایر روش‌های چاپ دارد؛ مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرد. از مهمترین مزایای چاپ سولیت می‌توان به ثابت ماندن رنگ‌های چاپ شده در گذر زمان اشاره نمود.وقتی شما یک طرح و نقش را بروی سولیت چاپ می‌نمایید، این طرح تا مدت‌ها و بدون ایجاد هیچ تغییری در رنگ‌ها روی سولیت باقی خواهد ماند. حتی اگر آن در شرایط جوی مناسبی قرار نداشته باشد همانند باران و برف.جنس سولیت از pvc است و دارای مقاومت کششی بالا بوده و ضد آب است. این شرایط باعث شده است که سولیت دارای ماندگاری چاپ بالایی باشد. عرض رول چاپ سولیت بین ۹۰ تا ۲۲۰ سانتی‌متر است و گرماژ آن در اندازه‌های ۴۲۰ و ۵۳۰ گرم است. ماندگاری چاپ سولیت از سایر ابزارهای تبلیغاتی مثل بنر و استیکر بیشتر است. ضمناً جنس خاص سولیت که بافت‌های موجود در سطح آن مشاهده نمی‌شود باعث می‌شود که رزولوشن و کیفیت چاپ آن افزایش یابد.

همانطور که گفته شد از چاپ سولیت در مواقعی استفاده می‌شود که به دنبال کیفیت بسیار بالایی در چاپ باشیم. به همین دلیل از سولیت در دکوراسیون منازل و ادارات، سازه‌های نمایشگاهی مانند استند، رول آپ، لایت‌باکس و همچنین بک استیج و فون عکاسی استفاده می‌شود.
فون عکاسی یک نوع پرده است که توسط عکاسان و فیلمبرداران برای پشت صحنه سوژه تصویربرداری استفاده می‌شود. استفاده از سولیت به عنوان فون عکاسی جایگزین خوبی برای فون‌های کاغذی و پارچه‌ای است. خوبی سولیت این است که مانند کاغذ، یکبار مصرف نیست و مثل پارچه مستهلک نمی‌شود و ماندگاری بیشتری دارد. از همه مهمتر این است که به دلیل جذب نور بالا و عدم انعکاس نور دوربین، باعث بالا رفتن کیفیت تصویر خواهد شد.

می‎توان گفت سولیت یکی از سنگین‎ترین متریال‎های رول در صنعت چاپ دیجیتال محسوب می‎شود. پس باید در هنگام سفارش سولیت در ابعاد بزرگ به وزن تمام شده آن توجه داشته باشید. زیرا محاسبه دقیق وزن سولیت روی نصب آن در سازه‌های مختلف تاثیرگذار خواهدبود. بطور کلی وزن سولیت به ازای هر مترمربع ۴۲۰ گرم و وزن در سولیت‌های دورو به ازای ابعادی در مقیاس مشابه، ۵۳۰ گرم خواهدبود. همین امر باعث شده تا از سولیت‌های طوسی و یک‌رو در سازه‌های نمایشگاهی استفاده شود.

چاپ دیجیتال و افست آلفا