چاپ دیجیتال و افست آلفا

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

چاپ کاغذ کارتی

درچاپ دیجیتال در صنعت چاپ کل فرایند چاپ کمتر از چند

مقوای کارتی نوعی کاغذ ضخیم است که توانایی حفظ شکل بیش‌تری نسبت به کاغذ داشته و برای کاربردهای گوناگون از جمله بسته بندی، کاردستی، و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقوای کارتی (index board) از جمله انواع مقوا است که به آن مقوای شومیز (Chemise‎) نیز گفته می‌شود. معمولاً برای چاپ بر روی مقوای کارتی از پرینترهای لیزری و جوهرافشان استفاده می‌شود. شما می‌توانید این نوع مقوا را در گرماژ‌های مختلف با رنگ‌های گوناگون یافت کنید. مقواهای کارتی به دلیل داشتن ویژگی های متفاوتی از جمله ضخامت مقوای کارتی، وزن مقوای کارتی و راحتی در برش؛ کاربردهای گوناگونی داشته و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال یکی از رایج‌ترین کاربردهای این نوع مقوا تولید انواع بسته بندی است. هم‌چنین مقواهای کارتی نسبت به کاغذهای تحریر و چاپی و دیگر کاغذهای معمولی توانایی بیش‌تری برای حفظ شکل دارند.

مقواهای کارتی در دو نوع معمولی و مرغوب تولید می‌شوند. که هر کدام با توجه به ویژگی های‌شان، کاربردهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال از مقوای کارتی نوع معمولی برای جداسازی بخش‌ها در زونکن‌ها استفاده می‌شود و مقوای کارتی نوع مرغوب در چاپ کارت ویزیت کاربرد دارد.

 

 

از مقوای کارتی در بسته بندی نیز استفاده می‌کنند؛ البته نمی‌توانید از بسته‌ بندی‌های تولید شده از مقوای کارتی انتظار مقاومت بالایی داشته باشید. معمولاً از مقوای شومیز برای بسته بندی انواع جعبه‌های ساده و کوچک مانند جعبه پماد و داور استفاده می‌شود. بسیاری از کسب و کارها از انواع مرغوب مقوای شومیز برای طراحی و چاپ کارت ویزیت استفاده می‌کنند. استفاده از این نوع مقوا برای امور تبلیغاتی و برندسازی می‌تواند هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. از مقوای شومیز هم‌چنین برای طراحی و چاپ جلد کتاب نیز استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که جلد گالینگور با جلد شومیز تفاوت‌های زیادی دارد. از مقوای شومیز به دلیل انعطاف‌پذیری آن و همچنین رنگ‌های متنوع و گوناگون در مدارس و آموزشگاه‌ها برای ساخت انواع کاردستی نیز استفاده می‌شود.
 
 
چاپ دیجیتال و افست آلفا